Dentální hygiena je důležitá, víte to i vy?

Pravidelné preventivní prohlídky jsou základním předpokladem pro zdravý chrup. Jestliže nechcete mít bolestivá zánětlivá onemocnění, měli byste se zaměřit nejen na domácí, ale také profesionální dentální hygienu. Každý zubař se snaží udělat pro své pacienty maximum a nabídnout jim tak co nejkvalitnější péči. V dnešním článku se podíváme, co je dentální hygiena a proč se provádí.

Jestliže vás zajímá dentální hygiena, pak jste tady správně. Jedná se o proces, který má za úkol snižovat riziko vzniku problémů v dutině ústní. Dentální hygiena má zajistit zubní zdraví po dlouhou dobu. Dnes nabízí každá kvalitní stomatologicka klinika vlastní dentální hygienistku, která se stará o stav vašich zubů.

Pokud je dentální hygiena prováděna správně, je předcházeno vzniku zubních kazů a také onemocnění, jako je paradontóza. Dentální hygienistku by měl každý navštěvovat minimálně jednou za půl roku. Nejen, že vám poskytne cenné rady, jak pečovat o zuby, ale také vám doporučí pomůcky, které byste měli při domácí dentální hygieně používat.

Dentální hygienistka a její úkol

V první řadě má dentální hygienistka ošetřit dutinu ústní. Během toho dochází k odstranění zubního plaku, zubního kamene a také pigmentů na zubech. Dále je nezbytné, aby vás naučila správně provádět domácí hygienu, která je také velmi důležitá. Musíte se naučit, jak o zuby správně, efektivně a hlavně šetrně pečovat. Když máte problémy s nehty, jdete na manikúru. Když trpíte problémy se zuby, navštívíte dentální hygienu.

Nejprve projdete vstupní prohlídkou, kdy vám jsou udělány speciální testy, na jejichž základě je zjištěno, zda zuby nemají žádné onemocnění. Podle toho je možné nastavit dentální hygienu. Dále vám hygienistka napíše, co byste měli při domácí hygieně používat, jaké přípravky, metody a podobně.

Chcete-li o své zuby maximálně pečovat, nabízí se vám také doplňky stravy, jako je colagen, který nachází uplatnění i u nehtů, vlasů a pokožce.

Sdílet článek