Jak správně pečovat o zuby?

Spousta lidí se domnívá, že kazivost a parodontóza jsou dědičná onemocnění zubů, proti kterým se nedá nic moc dělat. To je ale velký omyl. Jestliže chcete mít krásné a zdravé zuby, docílíte toho pouze správným čištěním a pravidelnými preventivními prohlídkami u svého zubního lékaře. V dnešním článku se podíváme, jak o svůj chrup máte správně pečovat.

Jedině důkladnou a správnou hygienou docílíte zdravých zubů. Bojujte touto cestou proti zubnímu kazu a parodontóze. Každá zubni ordinace vám potvrdí důležitost dentální hygieny. Parodontóza je nejčastější důvod, proč lidé ztrácí zuby v dospělém věku. Dokonce spousta zubařů se shoduje na tom, že je parodontóza mnohem častější příčinou ztráty zubu než zubní kaz.

Zpočátku se parodontóza tváří jako nebolestivé onemocnění, ale čím déle je neléčená, tím hlouběji se zánět dostává. Postihuje ozubice a zubní lůžko. Lidé si často myslí, že parodontózou netrpí, dokud se neobjeví první příznaky. Mezi příznaky patří červené a nateklé dásně, které krvácejí, viklání zubů, zápach z úst a podobně. Vznik tohoto onemocnění je však podpořen také jinými faktory, jako je kouření, oslabená imunita, dědičnost a v neposlední řadě se o vznik onemocnění postará i užívání některých léků. Ale nejdůležitější příčinou je bezpochyby špatná ústní hygiena.

Bude-li se vám zdát, že je s vaším chrupem něco v nepořádku, měli byste ihned navštívit svého zubního lékaře a dentální hygienistku. Tito odborníci provedou důkladnou prohlídku zubů, dásní a dalších částí chrupu. Na základě toho se pak odvíjí další léčba. Tyto služby však nejsou hrazeny pojišťovnou, a tak si musíte sáhnout do vlastní kapsy. Diagnostická prohlídka vás vyjde zpravidla od 600 Kč do 2 000 Kč.

Jestliže pociťujete, že vaše zuby nejsou v pořádku, můžete se zaměřit také na různé doplňky stravy, jako je přírodní kolagen, který má příznivé účinky nejen na zuby, ale také nehty, pokožku a vlasy. Nabízí se vám také vitamin B a spoustu dalších doplňků stravy. Investujte do kvalitních produktů, které podpoří vaše zdraví.

Sdílet článek