Hagerty zveřejnila seznam vozů, jenž se v budoucnu stanou atraktivními historickými vozidly

Za světového poskytovatele pojištění běžných automobilů se považuje společnost Hagerty. Společnost Hagerty uveřejnila přehled nových modelů, z kterých se stanou historické vozy, které se budou vyznačovat svou atraktivností. Právě o seznamu nových modelů, které zveřejnila Hagerty a u kterých se do budoucna očekává, že se z nich stanou velmi žádaná klasická auta a jejich cena nebude klesat, ale naopak, spíše se zvětšovat, vám povíme v následujícím příspěvku.V tomto seznamu najdeme auta, které musí být vyrobena v rámci modelového roku 2014 a jejichž maloobchodní cena je nižší než 100 tisíc amerických dolarů. Společnost Hagerty, se svým severoamerickým původem orientuje na zdejší trh a tudíž i tento seznam se zaměřuje na tamní trh. Je zajímavé, že z deseti vozů, zde najdeme pouze jednoho zástupce japonských automobilek.

Na prvním místě je nový Jagua F-Type R. Jeho cena je 99 tisíc amerických dolarů. Je zde oceňován styl i design automobilu, osmiválec a také pohon zadních kol i kvalitní pneumatiky.

Na druhém místě je v seznamu BMW M5, jehož cena se pohybuje od 92 tisíc amerických dolarů. Zde je vyzdvihnuta možnost, kdy si můžete objednat na severoamerickém trhu provedení se šestistupňovou manuální převodovkou. S tímto BMW si užijete řízení, jak se říká “postaru” s třemi pedály.

Abychom to uzavřeli, na poslední příčce skončil vůz značky Ford. Nejedná se o Ford Mondeo, které je také skvělé, ale jde o Ford Fiesta ST, jehož cena se pohybuje od 21400 amerických dolarů.

Sdílet článek