Proč nechat bělení zubů na lékaři?

Kdo z nás by nechtěl mít krásné zuby. Dokonalé a krásně bílé zuby jsou trendem dnešní doby a mít bílé zuby je pro mnohé běžné. Možná se vám zdá, že bělení zubů je velice snadné stejně jaké jíst nebo pít. V dnešní době si můžete opravdu vybrat z mnoha nabídek, jak a kde si nechat vybělit zuby. Téměř každý salon tuto možnost bělejších zubů nabízí. Je to ale opravdu tak snadné a bezpečné?

Bez rizik

Co se týče bělení zubů, je pro vás určitě jistota stomatologicka klinika a zubař. Jedině zde máte jistotu, že lékař vám objasní případná zdravotní rizika. Pokud se rozhodnete, že si sami vybělíte zuby nebo navštívíte nějaký salon, tak přípravky pro bělení zubů, které mají koncentraci H202 vyšší než šest procent se nesmí využívat. Pokud byste totiž použili tento přípravek s takovou koncentrací, můžete doživotně trpět vysokou citlivostí zubních krčků.

Jednoduše řečeno

Bělení zubů není náročné pro ty, jenž se o své zuby pečlivě starají a bělení zubů jim provádí zubař nebo případně si zuby sami doma bělí na základě prostředků, které jim doporučil lékař. Díky lékařské podpoře se minimalizuje riziko poškození chrupu a tkání, které jsou v okolí.

Před bělením

Než se rozhodnete podstoupit bělení zubů, měli byste se nechat vyšetřit svým zubařem. Lékař zjistí případné problémy a nedostatky v zubech. Nejčastěji se využívá metoda chemického bělení zubů, jenž je postavena na účinku peroxidu vodíku.

 

 

 

 

 

 

 

Sdílet článek