Nová Škoda Octavia třetí generace – první dojmy

Máte rádi značku Škodu? A už jste si vybrali jejich konkrétní Octavii třetí generace a nevíte, jaký typ a druh motoru si vybrat? S touto otázkou Vám v následujícím článku pomůžete a také se zaměříme na auto leasing, který Vám může pomoci při nákupu této nové Škodovky. Takže, nová Škoda Octavia III se začala vyrábět od roku 2013. Vychází z předchozí druhé generace, což naznačuje i stejný typ podvozků, pár prvku interiéru nebo typ motoru.

Ovšem novinkami jsou, že má více místa uvnitř auta, systém rozpoznávání značek nebo nový adaptivní tempomat. Škodovka vyrobila opět zážehové a vznětové motory. Nejprve si probereme zážehové motory. Zážehové motory mají obsah 1.2 TSI, 1.4 TSI a 1.8 TSI. Výkonnostně jsou na tom taky dobře. 1.2ka má 63kw nebo 77kw verzi, 1.4ka 103kw a 1.8 má 132kw verzi, která Vás dokáže opravdu prohnat. Průměrná spotřeba se pohybuje od 5.2 – 6.2 litrů na 100km. Vznětové motory jsou dva. 1.6 TDI a 2.0 TDI.

Obě specifikace mají turbo a systém vstřikování common rail. Turbo mají také zážehové motory, ale oproti zážehovým mají dieseláky menší spotřebu a to 3.8 – 4.5 litrů na 100km. Na novou Octavii lze už také sehnat velmi kvalitní pneumatiky, ikdyž je to ani ne rok staré auto. Na závěr bychom dodali, že nová Škoda octavia je velice slibná, má kvalitní motory a odpovídá požadavkům i náročného majitele. Cena se pohybuje okolo 500 tisíc korun a dá se pořídit na auto leasing i na klasický úvěr nebo si ho pořiďte za hotové a spokojeně jezděte.