Jak nejlépe prodat auto a jakým způsobem koupit nové?

Nevíte, co se starým autem dělat nebo jak ho prodat? Bojíte, že při prodeji Vašeho starého aute budete ochuzeni o jeho pravou hodnotu? A jak si vlastně pořídit nové auto, pokud nemáte přesnou hotovost? Přesně na tyto otázky Vám v následujícím článku odpovíme a poradíme, jak nejvýhodněji prodat auto a jak si ho nejlepším způsobem pořídit.

Nejprve bychom se měli zeptat našich známých a přátel, zda nechtějí Váš starý vůz koupit. Můžete také svůj vůz nabídnout na internetové inzerci, ale pokud potřebujete peníze hned a pokud není nikdo ve Vašem okolí, kdo by Vaše auto koupil, je potřeba navštívit výkup vozidel Auto před prodejem dokonale umyjte, interiér vysajte – auto musí vypadat jako nové, jen tak za něj inkasujete nejvyšší cenu. Pokud máte na svém voze alu kola, tak je pořádně vydrhněte, ať jde co nejméně poznat jejich stáří. A teď se vrhneme na koupi nového auta.

Jak již bylo zmíněno, pokud nemáte momentálně dostatek financí na nové vozidlo a nutně sis potřebujete auto koupit, je potřeba šáhnout po bankovním úvěru. Při zvolení půjčky musíte počítat se součtem splátek, akontací, poplatkem za zprostředkování a jiné poplatky. Ano, půjčka jako taková je sice dobrá věc, že máte peníze ihned k dispozici, ale samozřejmě, aby banky vydělaly, přeplatíte auto minimálně o 20 – 30%. Například pokud si vyberete auto za 200 tisíc Kč, vezmete si úvěr na 200 tisíc Kč například po dobu 5 let, tak budete měsíčně platit okolo 4 tisíc, samozřejmě záleží na akontaci dané banky a auto tím pádem přeplatíte. Takže, záleží jen na Vás, jakou půjčku si vezmete a kolik přeplatíte, zaměřte se hlavně na akontaci banky, ať přeplatíte co nejméně a můžete si spokojeně jezdit s novým autem.