Kde si koupit ojeté auto?

Chcete si koupit ojeté auto, protože se vám investice do nového nevyplatí? Pak budete hledat výhodný autobazar, který vám může dát na ojeté auto esa. Samozřejmě pod těmi esy si budete představovat nízkou cenu, dobrou kvalitu vozidla a podobně. Ale pozor, koupě vozidla v autobazaru bývá někdy velký risk. Podívejme se tedy, jak nenaletět a vybrat ten správný autobazar.

Jak se nenechat napálit?

Spousta autobazarů nabízí své nabídky na internetu. Budete-li si je projíždět, všimněte si ceny. Na první pohled se vám bude zdát cena výhodná, ale ve skutečnosti je uvedena bez 20% DPH. Jakmile přičtete k ceně 20 % DPH, už tak úžasná nebude. A to je prodejní trik téměř každého autobazaru.

Dále je potřeba se zaměřit na detaily. Některé autobazary u automobilů nabízí výhodnou cenu, ale pod podmínkou, že využijete často nevýhodného úvěru. Škoda Octavia, za kterou byste v hotovosti dali 200 000 Kč, vás tak kvůli úvěru vyjde i na více než 250 000 . Tolik můžete na úrocích a poplatcích z úvěrů přeplatit. Je to neuvěřitelné, ale tak dnes obchod chodí.

Nevšímejte si příliš výhodných nabídek

Nikdo vám dnes nedá nic zadarmo, ani výhodně. Pokud tedy na internetu narazíte na příliš nízké ceny, raději se takovému inzerátu vyhněte, protože se jedná o podvod. Autobazary si touto cestou chtějí nalákat nové klienty na výhodnou nabídku, ale nakonec jim nabídnou méně výhodné vozidlo. Tak to na tuzemském trhu s vozidly dnes chodí.

Nevěřte ani servisní knize. Možná byste si mysleli, že vozidlo se servisní knížkou bude kvalitní a udržované. Některé autobazary, bohužel, zakládají servisní knihy nové, a tak se nedozvíte žádnou historii vozidla. Nezjistíte, kdy byla Škoda Fabia, kterou si chcete koupit naposledy kontrolována, opravována a podobně.

Kvalitní autobazar by vám měl nabídnout garanci počtu najetých kilometrů, garanci původu vozidla a také záruku na vozidlo dva roky.

Sdílet článek