Elektronická cigareta získává na oblíbenosti

Elektronická cigareta je zařízení, které spatřilo světlo světa v Číně roku 2006. Elektronická cigareta vytváří páru, která se podobá kouři, pomocí zahřívání kapalné náplně zvané eliquid. Pára je kuřákem vdechována a vydechována. Hlavní výhodou je, že v elektronické cigaretě nedochází ke spalování tabáku, ale odpařuje se pouze tekutá náplň. Nijak chemicky se eliquid nemění. Elektronická cigareta se na českém trhu objevila teprve nedávno, v roce 2009, ale za tu dobu si získala celou řadu příznivců. Toto zařízení se stále častěji objevuje v rukách kuřáka, protože elektronická cigareta nejen že nezatěžuje zdraví, ale také šetří peníze.

Eliquid neobsahuje karcinogenní látky

Tekutá náplň eliquid se postupně přeměňuje na páru a obsahuje čistý nikotin. Do těla se nedostávají žádné karcinogenní látky, ani oxid uhličitý, jak je tomu u klasických cigaret. Eliquid se rozlišuje jednak podle příchutí, jednak podle intenzity nikotinu. Na své si přijdou slabí i silní kuřáci. Můžete se těšit na tradiční příchutě, jako například jahoda, nebo na exkluzivní novinky, jako je Redbull. Pára, která vzniká, nezapáchá, a tak neobtěžuje ani okolí. Je možné používat elektronickou cigaretu i tam, kde je kouření tabákových cigaret zakázané.

E-cigaretu oceníte i jako dárek

Pokud budete chtít vybrat nějaký dárek pro svého kamaráda, kamarádku, manžela či manželku, můžete vybrat i elektronickou cigaretu. Samozřejmě, tento dárek se hodí pouze v případě, že je oslavenec kuřák. Elektronickou cigaretu kuřáci určitě ocení. Nejen, že ušetří peníze, ale také nebude kuřák zapáchat tím tradičně známým tabákovým kouřem. Takový dárek kuřáka bezpochyby potěší.

Sdílet článek