Balíme na dovolenou

Asi už se nemůžete dočkat vytoužené a zasloužené dovolené. Před tím, než na vybraném místě spokojeně vybalíte zavazadla a začne čas odpočinku a relaxace, musíte udělat jednu důležitou, avšak často odkládanou povinnost – pečlivě si doma kufry zabalit.
Zvláště v lokalitách s menším množstvím možností dokoupení zapomenutých věcí či v situaci, že již samotná dovolená nás stála většinu úspor a nechceme plýtvat financemi v často předražených obchodech v dovolenkových letoviscích, může být chyba při balení značně nemilá.
A to už vůbec nemluvím o překvapení v podobě zjištění, že nám chybí něco tak zásadního, jako jsou doklady, pobytové vouchery či peníze a platební karty.
Především tyto náležitosti bychom měli mít včas vyřízeny a připraveny.
Poté je umístíme do příručního zavazadla, které je vhodně zajištěno proti vniknutí nenechavých prstů zloděje. Do tohoto zavazadla přidáme také nutné léky a základní hygienické potřeby na cestu.
Samotný soupis věcí, které na své dovolené budeme potřebovat, se však vyplatí sepsat o několik týdnů dopředu. Tak do něj můžeme doplňovat náležitosti, na které jsme pozapomněli a naopak vyškrtnout to, co se ukazuje být zbytečným.
Ti, kteří mají chronické obtíže či onemocnění, mají dostatek času navštívit lékaře, probrat s ním aktuální zdravotní stav a zásobit se léky.
Včas si také spočítejte finanční hotovost a ponechte si malou rezervu.
Věnujte čas zabezpečení obydlí, dbejte rad odborníků a domluvte se třeba se sousedy, aby průběžně vybírali vaši poštovní schránku či roztahovali závěsy. Tato opatření jsou obzvlášť důležitá při odjezdu na delší dovolenou.
Rozmyslete si počet zavazadel, jejichž množství je nutné přizpůsobit jak našim potřebám, tak i možnostem a schopnostem je v případě potřeby pobrat a přenést.
Věnujte pozornost váze a skladbě obsahu zavazadla především při letecké dopravě.

Asi už se nemůžete dočkat vytoužené a zasloužené dovolené. Před tím, než na vybraném místě spokojeně vybalíte zavazadla a začne čas odpočinku a relaxace, musíte udělat jednu důležitou, avšak často odkládanou povinnost – pečlivě si doma kufry zabalit.Zvláště v lokalitách s menším množstvím možností dokoupení zapomenutých věcí či v situaci, že již samotná dovolená nás stála většinu úspor a nechceme plýtvat financemi v často předražených obchodech v dovolenkových letoviscích, může být chyba při balení značně nemilá.A to už vůbec nemluvím o překvapení v podobě zjištění, že nám chybí něco tak zásadního, jako jsou doklady, pobytové vouchery či peníze a platební karty.Především tyto náležitosti bychom měli mít včas vyřízeny a připraveny.Poté je umístíme do příručního zavazadla, které je vhodně zajištěno proti vniknutí nenechavých prstů zloděje. Do tohoto zavazadla přidáme také nutné léky a základní hygienické potřeby na cestu.Samotný soupis věcí, které na své dovolené budeme potřebovat, se však vyplatí sepsat o několik týdnů dopředu. Tak do něj můžeme doplňovat náležitosti, na které jsme pozapomněli a naopak vyškrtnout to, co se ukazuje být zbytečným.Ti, kteří mají chronické obtíže či onemocnění, mají dostatek času navštívit lékaře, probrat s ním aktuální zdravotní stav a zásobit se léky. Včas si také spočítejte finanční hotovost a ponechte si malou rezervu.Věnujte čas zabezpečení obydlí, dbejte rad odborníků a domluvte se třeba se sousedy, aby průběžně vybírali vaši poštovní schránku či roztahovali závěsy. Tato opatření jsou obzvlášť důležitá při odjezdu na delší dovolenou. Rozmyslete si počet zavazadel, jejichž množství je nutné přizpůsobit jak našim potřebám, tak i možnostem a schopnostem je v případě potřeby pobrat a přenést.Věnujte pozornost váze a skladbě obsahu zavazadla především při letecké dopravě.

Sdílet článek