Protiklady se přitahují

Možná jste se svou partnerkou už spoustu let a možná vás jen věci spojené s erotikou a sexem prostě nebaví. Takový fotbálek v televizi či lednice plná dobré bašty má určitě také cosi do sebe, pokud však žijeme ve vztahu, na kterém nám záleží, neměli bychom oblast intimního soužití úplně házet za hlavu.
O sexu bylo napsáno mnoho pojednání a ještě více různých statistik a receptů na zaručený úspěch.
Na erotiku se tak můžeme koukat z hlediska průměrů a čísel a přiřadit svůj milostný život k patřičné kolonce. Posléze záleží už jen na nás, zda se s umístěním spokojíme, či zda se rozhodneme dohnat čipernější spoluobčany.
Proč ale máte v dlouholetém vztahu často pocit, že se ze sexu stala rutina, v tom lepším případě ne nepříjemná ani jedné ze zúčastněných stran? Ve filmech naopak žhne smyslnost a vášnivá sexualita na plné obrátky, tak proč ne ve vaší ložnici?
Odpověď je jednoduchá. Podle výzkumů psychologů lidé zažívají nejdivočejší erotická dobrodružství v situacích, kdy svůj protějšek příliš dobře neznají a je tak pro ně obestřen pelem tajemství – vzpomeňte si sami na počátek vašeho vztahu – nebo v případech, kdy má partnerka vlastnosti, které chybí nám a které nás zároveň lákají a fascinují. Ono známé přitahování se protikladů má tedy i v milostné oblasti cosi do sebe.
Spokojené sexuální vztahy vznikají často i mezi jedinci, které spojuje kreativní „jinakost“, která je odlišuje od průměrné společnosti.
Opačným případem jsou pak páry, které se šťastně sejdou v zájmu o účetnictví, pojištění či spoření na důchod a postelové hrátky svorně považují za ztrátu času a možnost, jak při troše smůly přijít i k nepříjemnému úrazu.
Nutno podotknout, že tyto páry podle statistik patří zároveň k těm nejstabilnějším a skvěle fungujícím, ale nechceme to my přece jen trochu jinak?

Sdílet článek