Každý správný chlap by měl vědět, jak nakupovat pneumatiky

Chlapi, muži, nadsamci – přiznejme si to. Snažíme se vždy tvářit, že všechno víme a všechno známe. Ale ruku na srdce – realita je mnohdy zcela jiná. Mnohdy stačí, aby se před námi objevil jeden malý problém. A ze sebevědomého muže se rázem stane zcela neschopný tvor. Ale jsou situace, kdy to až tak neplatí. Kdy muž je schopen přechytračit dokonce i ženu. Mohu popsat jednu situaci z loňského roku, která mě o tom přesvědčila.

Jak jsem nakupoval letní pneu

Protože já jsem hlava rodiny, rozhoduji o celém dění. A když se začalo probouzet jaro, přemýšlel jsem, kdo bude obstarávat servis auta. Respektive výměnu zimních pneu za letní pneumatiky. Stejně jako musíte vyměňovat alternátor, když se pokazí, tak musíte koupit i nové pneumatiky, když doslouží.

I když naše auto využívá převážně přítelkyně, přišlo mi hloupé, aby výměnu pneu zařizovala ona. Proto jsem jí řekl: “Neboj. Já ty pneumatiky koupím.” A vydal jsem se (jako správný a chytrý muž) prohledávat internet.  Prošmejdil jsem pár obchodů, které se tvářily na první pohled důvěryhodně. Vybral jsem pneu dle požadovaných rozměrů, vyplnil jsem objednávkový formulář a nakonec jsem vše stvrdil platbou pomocí platební karty. Spokojen sám se sebou jsem se vydal sdělit tuto radostnou zprávu své přítelkyni.

Jak jsem (ne)nakupoval letní pneumatiky levně

Jakmile se dozvěděla, že letní pneumatiky k jejímu čtyřkolovému miláčkovi jsou na cestě, dostal jsem velkou a sladkou pusu. Ale když jsem zmínil konečnou cenu, její roztomilý výraz se změnil v nepopsatelný škleb. V tu chvíli jsem pochopil, že něco je špatně. A taky, že bylo. Následovala přednáška o tom, za kolik a kde se dají pořídit levné pneumatiky na léto. Musel jsem uznat, že když mi prozradila webovou adresu, kde byly pneumatiky skutečně za poloviční ceny, na oko jsem se zastyděl a snažil se tvářit tak, že to ani příště asi lepší nebude. Od té doby si věci kolem auta zařizuje má přítelkyně sama. A já – já jsem rád, že uvěřila tomu, že jsem tak hloupý a neumím objednat ani blbé pneu.

A automobil můžete koupit také levně. Stačí se obrátit na AAA Auto, autobazar, který nabízí profesionální služby.

Sdílet článek